Hepsi
Günlük İngilizce
İngilizce Gramer
İngilizce Şarkılar
Kurumsal İngilizce
Popüler Günlük İngilizce
Popüler İngilizce Gramer
Popüler İngilizce Şarkılar
Popüler Paylaşımlar
Generic selectors
Exact matches only
Ara
Search in content
Post Type Selectors
Lütfen Dil Seçin
English
Türkçe
Português
عربي
日本
Tiếng Việt
한국어
Popüler Paylaşımlar
Hepsi
Günlük İngilizce
İngilizce Gramer
İngilizce Şarkılar
Kurumsal İngilizce

İngilizce Kek Tarifi Örnekleri

İngilizce kek tarifleri nelerdir? İngilizce kek tarifi önerileri nelerdir? Günlük hayatınızda veya özel günlerinizde yapabileceğiniz ve yaparken İngilizce cümle kurma yeteneğinizi ve İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirebileceğiniz çeşitli İngilizce kek tariflerini ve İngilizce kek tarifi önerilerini sizler için derledik. İngilizce Sade Kek Tarifi, İngilizce Çikolatalı Kek Tarifi, İngilizce Limonlu Kek Tarifi ve İngilizce Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi içerikleriğimize mutlaka göz atın.

İngilizce Sade Kek Tarifi / Plain Cake Recipe

Yapımı çok basit ve anlaması kolay İngilizce Sade Kek Tarifi arıyorsanız İngilizce Sade Kek Tarifi (Plain Cake Recipe) içeriğimize mutlaka göz atın.

Ingredients / Malzemeler

3 eggs / 3 yumurta
1 cup of sugar / 1 su bardağı toz şeker
½ cup of oil / Yarım su bardağı sıvıyağ
1 cup of milk / 1 su bardağı süt
1 pack of baking powder / 1 paket kabartma tozu
1 pack of vanilla extract / 1 paket vanilya
2-3 cups of flour / 2-3 su bardağı un

Hazırlanışı / Preparation

First, you should set the oven 180 degrees. Then, add egg and sugar in a bowl and mix them. After that, add the oil and milk. Next, keep on mixing them. Add flour, baking powder and vanilla extract and stir well. Finally, bake the cake for about 25-30 minutes. Enjoy your meal!

Öncelikle fırını 180 dereceye ayarlamalısınız. Sonra yumurta ve şekeri bir kaba ekleyin ve karıştırın. Daha sonra yağ ve sütü ilave edin. Hemen ardından onları karıştırmaya devam edin. Un, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip güzelce karıştırın. Son olarak keki 25-30 dakika arasında pişirin. Afiyet olsun!

İngilizce Çikolatalı Kek Tarifi / Chocolate Cake Recipe

Özel günlerde yapabileceğiniz ve aynı zamanda İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirebileceğiniz İngilizce Çikolatalı Kek Tarifi (Chocolate Cake Recipe) içeriğimizi sizler için hazırladık.

Ingredients / Malzemeler

2 cups of sugar / 2 su bardağı şeker
1,5 cup of flour / 1,5 su bardağı un
¾ cup of cocoa / ¾ su bardağı kakao
1 pack of baking powder / 1 paket kabartma tozu
2 eggs / 2 yumurta
1,5 cup of milk / 1,5 su bardağı süt
1/2 cup oil / Yarım su bardağı yağ
1 pack of vanilla extract / 1 paket vanilya
Powdered sugar for top / Üzeri için pudra şekeri

Hazırlanışı / Preparation

First, add the eggs, coffee, milk, oil and vanilla in a bowl. Next, mix them carefully. After than, add the cocoa and flour little by little. Bake at 180 degrees for about 40-45 minutes or until a toothpick inserted near the center comes out clean. Finally, adorn the cake with powdered sugar.

Öncelikle geniş bir kabın içine yumurta, kahve, süt, yağ ve vanilyayı ilave edin. Hemen sonra onları dikkatlice karıştırın. Kakao ve unu yavaş yavaş ekleyin. Yaklaşık 40-45 dakika veya merkeze yerleştirilmiş bir kürdan temiz çıkana kadar 180 derece fırında pişirin. Son olarak keki pudra şekeri ile süsleyin.

İngilizce Limonlu Kek Tarifi / Lemon Cake Recipe

Günlük tatlı ihtiyacını giderebileceğiniz ev yapımı hafif İngilizce tatlı tarifi arıyorsanız sizler için hazırladığımız İngilizce Limonlu Kek Tarifi (Lemon Cake Recipe) içeriğimize mutlaka göz atın.

Ingredients / Malzemeler

3 eggs / 3 adet yumurta
1 cup of sugar / 1 su bardağı toz şeker
1 grated lemon peel / 1 adet rendelenmiş limon kabuğu
3 tablespoons of lemon juice / 3 yemek kaşığı limon suyu
½ cup of oil / Yarım su bardağı sıvıyağ
1 cup of milk / 1 su bardağı süt
1 pack of baking powder / 1 paket kabartma tozu
1 pack of vanilla extract / 1 paket vanilya

Hazırlanışı / Preparation

First, you should heat the oven to 175 degrees. Then break the egg and start to whisk the mixture with the granulated sugar. You should continue to whisk by adding milk, oil and lemon juice to the resulting mixture. After, add flour, baking soda and grated lemon peel and mix. Next, pour the formed cake mixture into the cake mold. Finally bake in a 175 degree oven for 40 minutes. If you wish, you can serve with powdered sugar. Enjoy your meal!

İlk olarak fırını 175 derecede ısıtmalısınız. Daha sonra yumurtayı kırın ve toz şekerle birlikte karışımı çırpmaya başlayın. Oluşan karışıma süt, sıvı yağ ve limon suyu ilave ederek çırpmaya devam etmelisiniz. Ardından un, kabartma tozu ve rendelenmiş limon kabuğu ekleyin ve karıştırın. Sonra, oluşan kek karışımını kek kalıbına boşaltın. Son olarak 175 derecelik fırında 40 dakika pişirin. Dilerseniz pudra şekeri ile servis edebilirsiniz. Afiyet Olsun!

İngilizce Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi / Carrot Cinnamon Cake Recipe

İngilizce Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi (Carrot Cinnamon Cake Recipe) içeriğimiz eğlenirken İngilizcenizi geliştirebilmeniz için hazırlanıp derlendi.

Ingredients / Malzemeler

3 eggs / 3 yumurta
1 cup of sugar / 1 su bardağı şeker
1/2 cup of oil / Yarım su bardağı sıvı yağ
1 cup of milk / 1 su bardağı süt
2,5 cup of flour / 2,5 su bardağı un
1 pack of baking powder / 1 paket kabartma tozu
1 pack of vanilla extract / 1 paket vanilya
3 carrots / 3 havuç
1 cup of ground walnut / 1 su bardağı çekilmiş ceviz
1 tablespoon of cinnamon / 1 yemek kaşığı tarçın

Hazırlanışı / Preparation

First, carrots should be washed, peeled and grated. Don’t forget to dry carrot juice for a good cake! Then, in a deep bowl, whisk the eggs and sugar until they are foamy. After, milk and oil are then added and mixed. Next, flour, baking powder, and vanilla are added to this mixture by sieving. Be sure to add the flour slowly. Add carrots, walnuts, and cinnamon to the mixture. Mix one last time and take the mixture into the cake cup. Finally, bake in a preheated oven at 170 degrees for about 40 minutes. Enjoy your meal!

Öncelikle havuçlar yıkanmalı, soyulmalı ve rendelenmelidir. İyi bir kek için havuçların suyunu iyice almayı unutmayın! Ardından derin bir kapta yumurta ve şeker köpük kıvamında olana kadar iyice çırpılır. Sonra süt ve sıvı yağ eklenerek karıştırılır. Ardından bu karışıma, un, kabartma tozu ve vanilya elenerek eklenir. Unu yavaş yavaş eklemeyi unutmayın. Karışıma havuç, ceviz ve tarçını ekleyin. Son bir kez karıştırın ve karışımı kek kabına alın. 170 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 40 dakika pişirin. Afiyet olsun!

İngilizce Kek Tarifi Örnekleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kek İngilizce nasıl yazılır?

Kek kelimesi İngilizcede “Cake” olarak yazılır “Keyk” diye okunur.

İngilizce Kek nasıl yapılır malzemeleri nelerdir?

İngilizce kek yapmanın ana malzemeleri un (flour), yumurta (egg), yağ (oil) ve şeker (sugar) olarak geçmektedir. Bunlardan oluşan kek hamurunun pişirilmesi ile kek yapılır.

İngilizce Kakaolu Kek tarifi nasıl yapılır?

İngilizce Kakaolu Kek kısaca kakao (cocoa), un (flour), yumurta (egg), yağ (oil) ve şeker (sugar) malzemelerinin karıştırılması ve oluşan hamurun fırında pişirilmesi ile yapılır.

İngilizce en lezzetli kek nasıl yapılır?

İngilizce en lezzetli kek yapmak için yazılan tariflere harfi harfine uymanız gerekmektedir. Eğer tariften şaşacak olursanız kekiniz istediğiniz kıvamda olmayacaktır.

İngilizce Kek Tarifi Örnekleri ile ilgili öğrendiklerinizi pratiğe dökmek ister misiniz? Dilerseniz EnglishCentral’da bulunan 20.000’den fazla interaktif video derslerini inceleyebilir, kelime dağarcığınızı geliştirip telaffuz pratiği yapabilirsiniz. Dilerseniz öğrendiklerinizi canlı ve birebir İngilizce özel ders sırasında kişisel İngilizce öğretmeniniz ile tekrar edebilirsiniz. Hemen EnglishCentral’a kayıt olup İngilizce öğrenmeye başlamaya ne dersiniz?

İngilizce Biyografi Nasıl Yazılır? İngilizce Biyografi Nasıl Yazılır?
İngilizce Was Were Kullanımı ve Örneklerle Konu Anlatımı İngilizce Was Were Kullanımı ve Örneklerle Konu Anlatımı